Dieta warzywna pozwala zgubić nawet do 3 kg w ciągu pięciu dni! Warzywa są nie tylko smaczne, ale także zdrowe i sycące. Zdziwisz się, że jedząc zaledwie kilkaset kalorii w ciągu dnia nie będziesz czuła w ogóle głodu!

Na czym polega ta dieta? Dieta warzywna zalecana jest jedynie osobom zdrowym. Nie mogą jej stosować kobiety w ciąży, dorastająca młodzież i dzieci. Ze względu na niską wartość przyjmowanych kalorii warto nie przemęczać się oraz zrezygnować z nadmiernej aktywności fizycznej. Dieta warzywna nie może trwać dłużej niż kilka dni, ponieważ nie dostarczasz organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Dzięki warzywom oczyścisz organizm z toksyn, poczujesz się lepiej, młodziej i atrakcyjniej jednocześnie gubiąc zbędne kilogramy. Jak sama nazwa wskazuje możesz jeść warzywa w każdej postaci i o każdej porze dnia. Potrawy możesz przygotowywać poprzez gotowanie na parze, w wodzie bądź pieczenie w folii. Unikaj korzystania z tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Na czas diety zrezygnuj ze słodzonej kawy i herbaty, alkoholu i papierosów. Pij duże ilości wody między posiłkami!

Aby stracone kilogramy nie wróciły zadbaj o odpowiednie wyjście z diety. Kiedy schudniesz wystarczająco, zwiększaj dzienną ilość o około 100 kcal co tydzień. Wiele osób stosuje dietę warzywną przynajmniej raz w miesiącu, dzięki czemu mogą oczyścić skutecznie organizm ze szkodliwych toksyn i złogów.

Pamiętaj jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli podczas diety zostaniesz pod opieką zaufanego dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *