J. Budwig to uznana niemiecka badaczka, która od wielu lat prowadzi zaawansowane badania w zakresie zastosowania kwasu tłuszczowego Omega- 3 i naturalnego oleju lnianego w ochronie zdrowia. Wyniki tych dociekań przyniosło dotychczas niezwykłe rezultaty, mogące skutkować znacznie wyższą efektywnością leczenia chorych na Alzhaimera, niektóre nowotwory, a nawet alergie, depresje i zmiany w układzie krążenia.

Dieta dr Budwig charakteryzuje się znacznym bogactwem w węglowodany złożone, przeciwutleniacze, a także oczywiście w kwasy tłuszczowe omega-3 i błonnik pokarmowy. Zasadniczym elementem tego sposobu odżywiania jest szerokie wykorzystanie oleju lnianego, pozyskiwanego w wyniku tłoczenia na zimno i nie poddawaniu go procesom czyszczenia. Dieta Budwig bezwzględnie wyklucza spożywanie innych olejów roślinnych, masła, margaryny, majonezu, a także różnorodnych produktów smażonych, w szczególności mięsa i nabiału. Zgodne z nią posiłki powinny być zawsze przygotowywane z użyciem świeżych i dobrej jakości produktów. Należy unikać wszelkich artykułów spożywczych, zawierających konserwanty, takie jak benzoesan sodu.

J. Budwig rekomenduje regularne spożywanie pasty spożywczej, składającej się głównie z oleju lnianego oraz chudego twarożku. W zależności od potrzeb można stosować ją zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie. Badaczka wskazuje również na znaczne korzyści z jedzenia pasty jako jeden ze składników śniadania oraz bez żadnych dodatków. Twarożek z olejem lnianym można praktycznie dowolnie przyprawić ziołami, czosnkiem, papryką i przyprawami, zaleznie od indywidualnego smaku.

Dieta Budwig przewiduje spożywanie ryb morskich do ok. 200 g dziennie, a także wykorzystanie świeżych owoców i zielonych warzyw. Poleca się także naturalne jogurty, maślanki i mleko. Istotnym elementem diety jest woda, w zalecanej ilości co najmniej dwóch litrów dziennie i najlepiej wypijanej przed posiłkiem. Spożywanie chudego mięsa jest dopuszczane jedynie w nieprzetworzonej formie. Należy jednak bezwzględnie powstrzymać się spożywania cukrów, a także różnorakich sztucznych słodzików czy też wysoko słodzonych napojów gazowanych.

Efektywność diety Dr Budwig podczas leczenia różnorodnych dolegliwości i schorzeń została już udowodniona wieloma wiarygodnymi badaniami i testami medycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *