Dieta na ładną cerę ma na celu dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, umożliwiających jego prawidłowe funkcjonowanie i skutkujące ładnym i naturalnym wyglądem. Pozwala ona również na prawidłową gospodarkę metaboliczną, przyśpieszającą oczyszczanie i eliminację szkodliwych związków.

Jak mawiano już w starożytności, jesteś tym co jesz. Jest w tym sporo prawdy, bowiem wszystko to co jemy ma odbicie na naszym ogólnym stanie zdrowia. Nieprawidłowe odżywianie się, skutkuje ogólnym osłabieniem i zmęczeniem organizmu, a przede wszystkim również pogorszeniem się stanu naszych włosów, skóry oraz paznokci. Co jednak warto jeść, a czego powinniśmy unikać aby móc cieszyć się piękną cerą? Czy istnieje dieta na ładną cerę?

Z pewnością, opracowano już diety mające na celu w kilka tygodni polepszyć stan naszej skóry twarzy. Niestety jeśli po krótkim czasie jej stosowania ponownie wrócimy do starych przyzwyczajeń, z pewnością skóra wróci do poprzedniego stanu. Być może więc, lepszym sposobem było by zmiana na stałe pewnych przyzwyczajeń, dzięki czemu zachowamy doskonały stan naszej skóry już na zawsze?

Niestety już na wstępie musimy uprzedzić, że mamy złą informację dla wszystkich miłośniczek kawy. Okazuje się, że dieta na ładną cerę to dieta, z które niemal zupełnie zostanie wykluczona kawa. Spożywanie już dwóch filiżanek kawy dziennie, może w znacznym stopniu przyczynić się do szarzenie skóry oraz zbyt przyspieszenia jej procesów starzenia się. Jeśli potrzebujesz pobudzenia każdego ranka, aby móc normalnie funkcjonować, zaleca się zmianę kawy na zieloną herbatę, która jest nie tylko zdrowsza, ale przede wszystkim może mieć również wpływ na proces wyszczuplania sylwetki.

W przypadku cery, bardzo nieodpowiednim składnikiem żywienia jest nadmiar tłuszczu. Oczywiście rezygnacja z tłuszczów jest niemal niemożliwa, zwłaszcza gdy często przyrządzamy potrawy smażone czy też sałatki. W takim przypadku warto jednak zastąpić olej, który jest niespecjalnie zdrowy, oliwą z oliwek, która jest nie tylko mniej kaloryczna, ale przede wszystkim również nie powoduje nadmiernego przetłuszczania się skóry całej twarzy.

Bardzo niepożądane działanie na cerę mają także wszelkiego rodzaju Fast foody. Nie tylko ze względu na swoją kaloryczność, ale także wysoką zawartość składników chemicznych. Skóra twarzy jest szczególnie delikatna, dlatego też to właśnie na niej odbijają się przeważnie błędy żywieniowe. Nadmiar spożywanych potraw solonych, słodyczy i tłuszczów, warto zamienić na zwiększenie dawki spożywanych owoców oraz warzyw, których efekty działania na skórę bardzo pozytywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *