Jak powszechnie wiadomo oliwa z oliwek to składnik diety nie tylko cieszący się wspaniałym smakiem, ale również posiadający niezliczoną ilość właściwości zdrowotnych. Doskonale spisuje się w pielęgnacji cery, a także może być stosowana zewnętrznie. Koniecznie poznaj jej najcenniejsze tajniki.

Jeszcze całkiem niedawno, wiele kobiet miało niemalże ślepe zaufanie do środków kosmetycznych, które można kupić w każdej drogerii. Z czasem jedna okazało się, że kosmetyki oferowane nam przez liczne koncerny, dalekie są od ideałów, a zawarte w nich środki chemiczne, wywołują podrażnienia skóry a nawet reakcje alergiczne. Stopniowo wraz ze wzrostem świadomości ludzi, odnośnie tego co tak naprawdę znajduje się w pudełku z naszym ulubionym kremem czy balsamem, coraz więcej kobiet, zaczęło stosować naturalne metody dbania o urodę.

Prawdziwe rekordy popularności i ponowny rozkwit przeżywają naturalne kosmetyki. Nawet w małych miasta, można znaleźć duże lub mniejsze sklepiki już nie tylko ze zdrową żywnością, ale także z naturalnymi kosmetykami. Wśród nich znajdziemy z pewnością receptury pochodzące z całego świata, wspomagające pielęgnację włosów, paznokcie i skóry. Okazuje się jednak, że aby móc wypróbować działanie naturalnych kosmetyków również na sobie, wcale nie musimy od razu wybierać się na zakupy do sklepu tego rodzaju. Wiele produktów mamy w swojej kuchni lub też bez większego problemu możemy kupić je w sklepie spożywczym. Jednym z tego rodzaju produktów jest niedoceniona przez wielu, oliwa z oliwek.

Oliwa z oliwek wspaniale nadaje się do regeneracji skóry, szczególnie dotkniętej bliznami, rozstępami czy trądzikiem. Skutecznie przywraca jej właściwą kondycję i odświeża.

Pomimo, iż ma ona swoje zastosowanie również wielu kosmetykach komercyjnych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją również do pielęgnacji ciała w domowym zaciszu. Oliwa uzyskiwana z oliwek, ma nie tylko niepowtarzalny smak, ale także właściwości. W kuchnie, doskonale sprawdza się jako dodatek do sałatek, sosów czy też jako zamiennik oleju do smażenia. Jest znacznie mniej kaloryczna niż znany wszystkim olej słonecznikowy a także zawiera znacznie więcej witamin oraz innych składników odżywczych. Wiele kobiet stosuje go jako dodatek do balsamów do ciała oraz żeli pod prysznic. Pokryte nią ciało, nie tylko zostaje silnie nawilżone, ale także zabezpieczone przed nadmierną utratą wody z wnętrza komórek. Oliwę z oliwek, śmiało można również nakładać na włosy, zarówno na kilkanaście minut jak i na całą noc. Włosy dzięki temu, stają się bardziej błyszczące, odżywione a przede wszystkim powstała warstwa ochronna na włosach, zapobiega ich przesuszaniu się oraz innym uszkodzeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *