W sieci nie brakuje stron, ani też licznych poradników, w których znajdziemy mnóstwo gotowych diet przeznaczonych dla osób, pragnących pozbyć się zbędnych kilogramów. Jedną, z bardziej znanych, opracowanych przez doktora Ducana, jest popularna i znana na całym świecie dieta Dukana.

Na wstępie warto sobie zdać sprawę z faktu, że nie opracowano obecnie diety ani też żadnego sposobu pozbycia się zbędnych kilogramów, nie związany z wysiłkiem fizycznym lub tez pewnymi wyrzeczeniami, w kwestii jedzenia. Dlatego, nie warto wierzyć w żadne cudowne tabletki oraz inne środki, które samodzielnie spalają tłuszcz. Dieta Dukana ma na celu jednak, ograniczenie spożywania kalorii, aby osoba ją stosująca, nie cierpiała z powodu uczucia głodu, czy też osłabienia organizmu.

Dieta została opracowana prze doktora, którego zamiarem była pomoc, wszystkim osobą cierpiącym na nadwagę. W efekcie, na podstawie wielu lat własnych doświadczeń oraz doświadczeń zawodowych, udało mu się opracować dietę skuteczną a przede wszystkim dającą trwałe efekty. Cały proces stosowania diety, został podzielony na cztery etapy. Do najbardziej restrykcyjnych, należy etap pierwszy, kiedy każdy stosujący dietę, przepełniony jest jeszcze wolą walki i nie czuje się zmęczony wyrzeczeniami. Stopniowo, do menu zostają dodane kolejne produkty, dzięki czemu jej przestrzeganie jest coraz mniej kłopotliwe. Jak w skrócie można opisać dietę tego rodzaju? Przede wszystkim opiera się ona na połączeniu zwiększenia ilości białek przyjmowanych z jedzeniem, oraz zwiększenie wypijanej wody, do zalecanej ilości 1,5 litra.

Dieta Dukana, podzielona jest na 4 etapy. Z czego każdy z nich charakteryzuje się odmiennym nieco menu, oraz czasem jego trwania. Taka forma pozbywania się kilogramów, z pewnością przypadnie również do gustu osobom, które nie przepadają za sportem. Doktor Dukan, przewidział w niej bowiem konieczność odbywania około 20minutowego marszu. Zanim jednak zdecydujemy się na zastosowanie diety, powinniśmy dobrze prześledzić jej plan. Dla wielu osób bowiem, produkty stosowane przede wszystkim w pierwszym etapie odchudzania, mogą być nieco zbyt kosztowne. Bardzo ważne jest także, aby dieta stosowana była tylko przez osoby w pełni zdrowe. Nadmiar białka w organizmie, może być również sporym obciążeniem dla wielu narządów, takich jak nerki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *